Rubriky
Značky hodinek

Hodinky Casio

Je jen málo fanoušků digitálních i analogových hodinek, kteří by někdy na ruce neměli skvostné výrobky japonské značky Casio. Tradiční výrobce hodinek začíná svou cestu již v roce 1946, kdy se zaměřuje více na výrobu kalkulaček. Hodinky podobně jako jinou elektroniku začíná vyrábět o něco málo později. V našem článku se zaměříme právě na hodinky Casio, které jsou cenově dostupné a funkčně velmi zajímavé, tak pojďme na to.

Okénko do historie

Značka Casio započala svou cestu rok po skončení 2. světové války v Japonsku. Tato souvislost byla velmi zajímavá, vždyť právě konec války byl pro Japonce velmi devastující a to nejen díky shození dvou atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. Přelomovým obdobím pro značku Casio a výrobu hodinek byla quartzová revoluce v 70. – 80. letech.

 • 1974 – model Casiotron, který byl vybaven automatickým kalendářem

Casiotron byl pro značku startem, který neměl obdoby. Japonští hodináři díky němu začali s vývojem a výrobou do té doby neuvěřitelných, multifunkčních hodinek. Ty byly schopné zobrazit mj. čas jiné časové zóny, teplotu nebo dokonce hodnotu atmosférického tlaku.

Přečtěte si také:  Hodinky Citizen

Casio G-Shock

 • 1983 – Casio uvádí na trh řadu G-Shock

Casio G-Shock je řadou hodinek, která svým majitelům dává jistotu. O eleganci v tomto případě tak úplně mluvit nemůžeme, protože hodinky této série jsou konstruovány tak, aby byly velmi odolné. A je to opravdu tak. Pouzdro je bytelné a odolává bez problémů i zvýšenému tlaku nebo pádu na tvrdou zem. Postupem času byly vyvinuty G-Shocky, které odolají pádu z výšky deseti metrů, jsou vodotěsné minimálně 10Atm a výdrž instalované baterie je často i vyšší než 10 let.*

Kouzlo je v konstrukci

Odolnost Casio G-Shock není sama sebou. Bylo jí dosaženo díky originální konstrukci, kdy je strojek chráněn nejen vnějším plastovým pouzdrem, ale i vnitřním, které je vyrobeno z kovu. Dnes je tomu již více než 35 let, kdy spatřil světlo světa první model DW 5000C. Vývoj však nelze zastavit, a tak je v současnosti možné zakoupit hodinky této řady vylepšené o mnoho zajímavých funkcí, radiovým seřizováním času nebo solárním napájením, které nahradilo klasickou baterii. A aby toho nebylo málo firma Casio začala vyrábět i dámskou variantu G-Shocků s názvem Baby-G.

Přečtěte si také:  Hodinky Diesel

Další řady od Casia

Japonci jsou neskuteční a neumí se zastavit ani na minutu, proto dnes značka Casio nabízí mnoho hodinek, které můžeme rozdělit do několika sérií:

Casio Edifice

Edifice – jedna z vlajkových lodí firmy Casio, kloubí v sobě sportovní design, eleganci a špičkové technologie

Casio Pro Trek

Pro Trek – designově méně zajímavá, ale velmi praktická řada pro užití v přírodě, tzv. outdoorové hodinky

Casio Wave Ceptor

Wawe Ceptor – hodinky této řady jsou velmi přesné, protože jsou řízeny atomovými hodinami

V našem přehledu jsme jmenovali jen ty nejzajímavější řady od japonského giganta ve výrobě hodinek. Jistě by výčet mohl být i větší, protože firma Casio je unikátní ve vývoji mnoha typů hodinek.

Proč zrovna hodinky Casio?

Asi nikoho nepřekvapí, že značka Casio je jednou z velmi dobrých hodinářských firem, jejichž hodinky si může zakoupit teměř každý. Ano je to tak, poměr cena vs. výkon je jeden z nejvýhodnějších na světě. Dalším důvodem pro výběr Casií je nepřeberné množství modelů, které najdeme na trhu, přičemž každé hodinky v sobě skrývají mnoho speciálních funkcí a to stále není vše, protože hodinky Casio jsou vysoce kvalitní, o čemž svědčí téměř nulová reklamovanost.

Přečtěte si také:  Hodinky Suunto

Důvody výběru – souhrn

 • Vysoká kvalita
 • Nízká cena
 • Minimální poruchovost
 • Velká možnost výběru
 • Speciální funkce

Speciální funkce

Hodinky Casio s sebou vždy přináší mnoho zajímavých funkcí. Jednou z nejzajímavějších je jejich automatické seřizování díky tzv. radiovému signálu. Ten je vysílán atomovými hodinami, které vysílají signál do vysílačů, které jsou umístěny všude po světě. V Evropě je najdeme v Německu a ve Velké Británii.

To ovšem není vše. Casio v posledních letech přišlo s novinkou využití technologie Bluetooth. Díky ní je možno přes aplikaci v mobilu nařídit např. budík nebo přesný čas. A když jsme u telefonu, tak úchvatná je i funkce Phone finder, díky které můžeme rozezvonit pomocí hodinek náš mobilní telefon. Dalšími možnostmi pak jsou příjem notifikací pomocí Facebooku a Twitteru nebo přehrávání písní.

Další časté funkce

 • Výškoměr
 • Tlakoměr
 • Digitální kompas
 • Fáze měsíce
 • Teploměr
 • Odpočet pro jachting

Casio hodinky jsou dobrou volbou

Hodinky Casio jsou prostě skvělou volbou pro každého sportovce a elegána v jedné osobě. V jednotlivých modelových řadách si svého favorita najde úplně každý a ještě navíc ho to bude stát jen několik tisíc korun. To zní jako opravdová výzva, tak hned jak budete mít chvilku, tak koukněte, určitě si vyberete.

* Zdroj: G-Central

Úvodní obrázek článku – FAST ČR, a.s., distributor výrobků CASIO pro ČR