Rubriky
Značky hodinek

Hodinky Zeppelin

Němečtí výrobci byli a jsou velmi precizní. Své schopnosti a dovednosti ukazovali v každé době a výrobce hodinek značky Zeppelin není výjimkou. Designově v sobě hodinky této firmy přinášejí vzhled minulého století, určitou volnost, která evokuje pohyb vzduchem, ale také neskonalou radost z nově přicházející techniky. Je až neuvěřitelné, jak hodinky Zeppelin dokáží v majiteli vzbudit nostalgii a zároveň nadšení. Pojďme se podívat na tuto značku blíže a rozhodnout se mj. i pro nákup jednoho ze zajímavých modelů skvělých „Zeppelínů“.

Základní popis hodinek Zeppelin

Zeppelin je značkou, která se zabývá výrobou hodinek klasických tvarů ciferníku, což znamená především kulaté hodinky. Ty jsou často osazeny kvalitním quartzovým strojem, i když to rozhodně není pravidlem. Silnou stránkou značky jsou totiž automatické hodinky, jenž dosahují obzvláště dobrého poměru mezi cenou a výkonem. V nabídce nechybí ani chronometry s exluzivním certifikátem Glashütte Observatory, který je zárukou přesnosti a preciznosti. Na první pohled jsou „Zeppeliny“ velmi jednoduché, ale pokud se zadíváme na ručky, ciferník a styl napsaných číslic, pak zjistíme, že přinášejí něco víc. Ano, je to nostalgie a návrat do minulosti, ale také pocit, že se vznášíme ve starodávné vzducholodi a objevujeme celý svět.

Přečtěte si také:  Proč kupovat značkové hodinky?

Funkce hodinek

Zmíněný pocit cestování vzduchem majitelům hodinek Zeppelin navozují i jednotlivé doplňkové funkce. Mnohé modely v sobě zahrnují:

  • klasické stopky a tzv. tachymetr
  • duální čas
  • tlakoměr

Hodinky značky Zeppelin jsou doplněny nejčastěji řemínkem z kvalitní kůže. Právě celkový dojem a vzhled je tím, co této značce hodinek dodává originalitu, která může připomenout dobu, kdy žili naši pradědečkové a velmi podobné typy hodinek na svém zápěstí nosili. A proč se právě do této doby nevrátit a nezavzpomínat, když tuto možnost máme s německým výrobcem kvalitních hodinek za velmi slušnou cenu.

Trocha historie

Už počátek 20. století předznamenal vznik značky Zeppelin. Bylo to v tak trošku jiném duchu. Oblohu v této době brázdili neuvěřitelní giganti – moderní vzducholodě Zeppelin. Právě těm se rozhodla firma Pointtec vzdát holt a začala vyrábět hodinky, které nesou stejný název.

  • 1852 – první vzducholoď vystoupala do nebes
  • 1900 – první vzducholoď, za kterou stál „král vzdušných korábů“ – Ferdinand von Zeppelin – LZ 1 – délka 127 metrů

Vzducholodě a jejich význam

Velký rozmach zaznamenaly vzducholodě během 1. Světové války, kdy byly používány pro strategické bombardování. Bohužel pro tyto velikány se postupně ukázalo, že nejsou bezpečné. Docházelo k velkému množství nehod (např. vznícení vodíku, nekázeň posádky nebo úderem blesku), a proto se od jejich používání v armádě začalo ustupovat. Přesto vzducholodě brázdily nebesa ještě dlouhá léta a to z důvodu nutného zásobování hůře dostupných oblastí, ale také za účelem výzkumu. Do historie se tak zapsala např. vzducholoď Graf Zeppelin, která byla sestrojena na počest Ferdinanda von Zeppelin.

  • Hugo Eckener – osobnost a stavitel vzducholodí – LZ 129 – největší – 245 metrů, rychlost 131km/h
Přečtěte si také:  Hodinky Swiss Military Hanowa

Pojďme, ale od vzducholodí k našim hodinkám Zeppelin, které jsou nositelem této značky.

Zeppelin hodinky

Jak jsme naznačili výše, tak doba vzducholodí skončila. To ovšem neznamenalo, že značka Zeppelin končí. Firma Pointtec se rozhodla v roce 1987 připomenout slávu značky Zeppelin a začala pod tímto obchodním označením vyrábět velmi kvalitní letecké hodinky. Vzhledem k tomu, že do portfolia společnosti patří i značka Junkers, tak se firma Pointtec zařadila k předním německým výrobcům hodinek. Roční produkce přesahuje 150 tisíc kusů a značka Zeppelin je nejprodávanější v sortimentu hodinek zasahující do letectví v ceně do 600 euro.

Použité strojky a vzhled

Většina hodinek Zeppelin je osazena kvalitními japonskými nebo švýcarským quartzovými strojky. V portfoliu však najdeme i mechaniku. Dominují hodinky pro muže v klasickém vzhledu, pro které je typická nadčasovost. Vzhledem k rozměru pouzdra do 40 mm padnou mnohé modely i na dámskou ruku. Značka Zeppelin preferuje hodinky bez nadbytečných ozdob, jejich dominancí je propracovaný ciferník a kvalitní použitý materiál nejen na pouzdro, ale i řemínky. O jejich odolnosti nejlépe vypovídá to, že již procestovaly drsnou Aljašku na zápěstí kameramana, který sledoval medvěda Grizzly.

Letem světem modelovými řadami

Velmi často jednotlivé řady hodinek Zeppelin reflektují významné milníky výrobce vzducholodí. Zajímavostí je, že tři řady byly věnovány ženám.

Přečtěte si také:  Hodinky Tissot

Dámské hodinky Zeppelin

  • Princess of the Sky– velmi netradiční ciferníky, přičemž mnohé modely je možné nosit na krku jako přívěsek
  • Luna – ciferníky osazeny kameny Swarovski
  • Viktoria Luise Lady – motiv nádherné a něžné krajiny

Pánské hodinky Zeppelin

Výběrem hodinek značky Zeppelin neuděláte chybu a jen díky nim se můžete vrátit v čase a zažít něco, co jiné značky hodinek nenabízejí.

Za poskytnutí cenných informací a úvodního obrázku děkuji Zeppelin Uhren