Rubriky
Materiály hodinek

Dřevěné hodinky

Dřevěné hodinky se stávají stále populárnějším módním doplňkem. Spojují totiž přírodní krásu s elegantním designem. Proto si získávají srdce mnoha lidí. Pokud hledáte stylový a ekologicky šetrný doplněk pro své zápěstí, jsou tou pravou volbou.

Rubriky
Materiály hodinek

Keramické hodinky

Žijeme ve 21. století, které se vyznačuje náročností zákazníků s ohledem na kvalitu hodinek i jejich vzhled. Nejvyšší parametry u obou zmíněných splňují keramické (ceramic) hodinky. Ty ve své nabídce má hned několik výrobců. Např. Boccia dodává cenově dostupné modely, na které dosáhnou mnozí z nás, oproti tomu švýcarské Rado se řadí ke značkám, které z vaší peněženky vytáhnou větší objem peněz. Modernost keramiky a její výborné uživatelské vlastnosti nás nutí ji blíže představit.

Rubriky
Materiály hodinek

Ocelové hodinky

Ocelové hodinky jsou takové, jejichž pouzdro je vyrobené z kvalitní oceli. Použitý materiál mj. může určovat kvalitu hodinek a také vizuální podobu. Ocel je i v dnešní době nejčastěji využívaným materiálem, protože je trvanlivá a velmi dobře zpracovatelná. Pojďme se společně blíže podívat na tento materiál a jeho využití v hodinářství.

Rubriky
Materiály hodinek

Titanové hodinky

Materiály využívané pro výrobu kvalitních hodinek procházely v průběhu let velkými proměnami a vývojem. Většina z nich je využívána dodnes, což platí i pro titan. Titanové hodinky patří k nejlehčím, které jsou vyrobeny z kovu. Může je nosit prakticky každý, protože titan patří k tzv. protialergickým materiálům. V počátku 21. století byly tyto typy hodinek prakticky nejžádanější na trhu, čemuž odpovídala o něco vyšší cena. Postupem času však začaly titanové hodinky na trh přinášet i „levnější“ značky a zákazník tak nemusel sáhnout tak hluboko do kapsy. Pojďme se s titanovými hodinkami seznámit blíže v našem povídání.