Rubriky
Značky hodinek

Hodinky Diesel

Mnozí z nás znají značku Diesel z oděvního průmyslu, kde o ni jeví zájem především mladí rebelové. Firma je ve světě známá pro svou jedinečnost a odvahu, které jí pomohly prorazit. Mimo klasických výrobků jako jsou obuv, brýle, spodní prádlo a džíny se vývojáři zaměřují na výrobu hodinek s obřími ciferníky a monstrózním designem. V článku se zaměříme nejen na ně, ale také na historii značky, její specifika a zvláštnosti. Tak se spolu s námi ponořte do tajů této značky.

Historie značky Diesel

Společnost Diesel byla založena Renzo Rossem roku 1978 v malé vesničce Molvena v Itálii. Zprvu se společnost rozvíjela pomalu, až roku 1985 došlo k první větší expanzi a zvýšení její prestiže. Světově proslulou se značka stává roku 1991, kdy byla vytvořena mezinárodní reklamní kampaň, díky kterém se o značce dověděl celý svět. Zajímavostí je pak otevření první prodejny Diesel v New Yorku roku 1996.

Důležitá data pro značku Diesel

  • 1985 – Rosso získává plnou kontrolu nad společností
  • 1989 – výroba produktů pro ženy
  • 1996 – otevření prodejny v New Yorku
  • 2001 – prodejny a expanze do Španělska a Portugalska
Přečtěte si také:  Hodinky Citizen

Základní charakteristika hodinek Diesel

Jestliže ve světě hodinářského průmyslu zmíníme značku Diesel, pak často uslyšíme slova jako dostupnost, kvalita a jedinečný design. Vývojáři značky se právě na tyto tři charakteristiky zaměřili a během několika let dokázali vytvořit modely hodinek, které jsou mezi ostatními rozpoznatelné a věřte, že je každý na zápěstí odhalí na první pohled. Jejich velikost je uchvacující a na ruce ji vždy pocítíte.

Only the brave

Obchodní značku Diesel dnes vlastní skupina OTB (Only the brave). OTB vznikla  po roce 1985, kdy Rosso převzal plnou kontrolu nad značkou Diesel. Dnešní náhled vlastníků holdingu je vytvářet produkty, které vylepšují životní styl. Proto v portfoliu značky Diesel najdeme nejen hodinky, ale také oblečení, spodní prádlo, boty a různé doplňky.

OTB se mimo módy zaměřuje i na posílení sociální odpovědnosti, i proto investuje do více než 170 různých projektů po celém světě miliony eur.

Nadační fond má navíc v pravidlech 10% prostředků investovat do italských projektů, protože je jeho cílem ukázat důležitost místa, kde se holding zrodil.

Kvalita hodinek Diesel

Hodinky značky Diesel patří strojově k méně propracovaným. Mnoho hodinářů přiznává, že provedení „srdce“ hodinek je spíše průměrné. I proto nelze napsat, že by Diesel přinášel na trh špičkové hodinky. Doménou této značky je jedinečný a rozpoznatelný design, který respektuje módní trendy. Neznamená to, že by se hodinky zpožďovaly a nebyly přesné, ale spíše to, že se zaměřují na vnější vzhled více než na skvěle provedenou hodinářskou práci. Jejich cena je tak celkem příznivá a pro kupujícího zajímavá.

Přečtěte si také:  Hodinky Daniel Wellington

Komponenty hodinek Diesel

Hodinky Diesel jsou sestaveny z mnoha komponent, které jsou vyráběny mj. v Evropě (Švýcarsku a Itálii), ale také v Japonsku, Koreji nebo Tchaj-wanu. Zajímavostí je, že např. pásky k hodinkám jsou vyráběny externě a prakticky je firma nemá pod kontrolou. Hodinky Diesel využívají pro výrobu komponent podobné dodavatele jako značka Fossil.

Cena a záruka hodinek

Hodinky Diesel jsou cenově přijatelné. Většina modelů je v prodeji za 4-6 tisíc korun. Na trhu se však najdou i modely levnější. Každý kupující by si měl dát pozor na falešné kousky, které jsou nabízeny na tržnicích a některými nelicencovanými prodejci. Záruka na hodinky je vždy dva roky a začíná běžet dnem zakoupení hodinek. Záruční list (brožura) musí být vždy opatřena razítkem a podpisem autorizovaného prodejce a vztahuje se na části popsané v záručních podmínkách.

Pánské modely značky Diesel

Podobně jako všechny výrobky od Dieselu, tak se i pánské hodinky této značky vyznačují svým odvážným a inovativním vzhledem. Hodinky této značky vždy zaujmou. Jsou vyráběny z kvalitní nerezové oceli a srdce hodinek je tvořeno bateriovým strojkem, který zaručuje jejich přesnost a spolehlivost. Jednotlivé typy se vyznačují odvážnými variacemi tvarů a barev, které nelze přehlédnout, a proto majitelům nabízejí zviditelnění a zvýraznění osobnosti.

Přečtěte si také:  Hodinky Festina

Typologie hodinek Diesel

Diesel nabízí hodinky mnoha tvarů a účelů:

  • Elegantní klasika – i Diesely mohou být elegantní a klasické. Před jejich zakoupením se však musí budoucí majitel srovnat s větším průměrem ciferníku.
  • Avantgardní modely – vyznačují se zvláštními a zajímavými barevnými kombinacemi a extravagantním vzhledem, který přitáhne pozornost a zvýrazní rysy osobnosti majitele.
  • Zajímavé chronografy – někteří uživatelé se neobejdou bez přídatných funkcí. Proto v nabídce značky Diesel najdeme i pěkně zpracované chronografy.
  • Hodinky k oblekům – dnešní doba dává možnost k oblekům nosit i extravagantnější modely hodinek. V kolekcích Dieselu tak najdeme hned několik typů, které se hodí právě ke společenským oděvům.

Hodinky Diesel zahrnují i některé důležité komplikace jako je zmíněný chronograf, datumovka nebo vodotěsnost. Číselník je kryt většinou kvalitním minerálním sklem a uvnitř je „motor hodinek“, který je tvořen japonským bateriovým strojkem Miyota. Pouzdra jsou zhotovována z antialergických materiálů (oceli aj.), které jsou dále povrchově upravovány, podobně jako nadčasové kovové tahy nebo řemínky.

Závěr

Diesel je značkou, která formuje osobnost a individualitu a na zápěstí si hodinky této značky může dovolit každý, kdo chce upoutat pozornost. Doporučujeme je nakupovat pouze u renomovaných prodejců, kteří zaručí jejích pravost a záruční a pozáruční servis. Ač věříme, že ani jedno z toho nebude potřeba.