Rubriky
Značky hodinek

Hodinky Tissot

Tissot patří mezi světově proslulé výrobce vysoce kvalitních švýcarských hodinek. Značka se svou cenou, zpracováním a strojovým provedením řadí ke střední vrstvě na pomyslném žebříčku producentů ukazatelů času. Typickým znakem hodinek bývá sportovní vzhled, ale výjimky potvrzují pravidla, a proto i Tissot nabízí mnoho modelů elegantních. Co však tuto značku provázelo po celou její historii na trhu a jaké jsou její typické znaky? I to vám přinese náš článek.

Historie společnosti

Psal se rok 1853, když v chudém regionu v pohoří Jura ve Švýcarsku byla založena firma, jejíž základním posláním byla výroba součástek hodinek, které byly dodávány výrobcům z Ženevy. Logickým krokem tak bylo i založení společnosti Ch. Félicien Tissot & Fils 1. července 1853 v městečku Le Locle. Zaměstnance firmy tvořili především farmáři a rolníci, kteří přes zimu hledali práci, která by jim zajistila obživu.

Pan Tissot tohoto využil a začal z dodaných součástek montovat kapesní hodinky, kterých už v prvním roce spolu se synem sestavil více než 1100 kusů.

Již roku 1858 firma Tissot expanduje za hranice Švýcarska a hodinky začíná prodávat v dalekém Rusku. Tady se usazuje i mladší z Tissotů a v 80. letech do chodu firmy zapojuje další členy rodiny. O růstu firmy hovoří i zisk mnoha prestižních cen a také nastartování masové výroby kapesních hodinek. Zajímavostí je i postupná změna názvu firmy, která vždy souvisela s přechodem firmy z otce na syna nebo dceru.

Milníkem je i spojení společnosti Tissot s firmou Omega roku 1930 a vznik tzv. švýcarské hodinářské asociace (Société Suisse pour l’Industrie Horlogère).

Právě rok 1930 je i rokem vývoje a výroby prvních antimagnetických hodinek – Tissot Antimagnétique. V dalších letech se společnost zaměřuje na vývoj v mnoha směrech a roku 1971 přináší na trh první plastové mechanické hodinky a o čtrnáct let později dokonce hodinky s pouzdrem z kamene RockWatch. A v novodobé historii i modely T-Touch Expert Solar, které jsou poháněny solární energií. Tissot je brán jako symbol inovace a preciznosti a své kouzlo si drží po celou dobu existence značky.

Přečtěte si také:  Hodinky Swarovski

Znaky hodinek

Psát o hodinkách Tissot jinak než jako o kvalitních a cenově dostupných švýcarských hodinkách by bylo hříchem. Použití vynikajících strojků ETA je samozřejmostí, stejně jako materiálů nejvyšší kvality a to jak oceli, tak titanu nebo odolných safírových sklíček. Mnohé modely jsou vodotěsné a některé dokonce  označeny číslovkou 300m, což značí možnost se potápět s dýchacím přístrojem a vysokou odolnost proti tlaku vody, který působí i ve velkých hloubkách. Tissot je synonymem skvěle odvedené práce.

Modely značky Tissot

Modelové řady značky Tissot nabízejí možnost výběru i pro ty nejnáročnější zákazníky. V kolekci si na své přijdou dámy, pro které hodináři sestavili inovativní hodinky osobitého stylu, které ženě mohou pomoci zvýraznit její krásu a dokonalost. Tissot vyrábí hodinky v několika modelových řadách:

Přečtěte si také:  Hodinky Vostok Europe

T-Touch

Pro modely z řady Tissot T-Touch je typické ovládání jejich funkcí dotykem obrazovky. Velmi často zahrnují komplikace jako je výškoměr, kompas, stopky, teploměr nebo barometr, které ocení nejen cestovatelé, ale i náročnější zákazníci, kteří od hodinek čekají více než jen možnost získat odpověď na otázku: „Kolik je hodin“. Mimo těchto komplikací lze na hodinkách nastavit až dva časy buzení a zobrazovat čas v režimech 12 nebo 24 hodin. Modely této řady patří k nejoblíběnějším mezi zákazníky všech věkových kategorií.

T-Sport

Již sám název T-Sport napovídá, že jde o modelovou řadu, která je určena aktivním i pasivním sportovcům. Pro většinu hodinek z této kolekce jsou typické propracované detaily a drobná extravagance, která jim dodává „šmrnc“. Sport je to, co Tissot vždy zajímalo a nikdy v tomto směru nešetřil prostředky.

T-Trend

Být tzv. trendy je snem téměř každé ženy. I proto Tissot na trh přinesl modely T-Trend, které cílí právě na ženské vášně a eleganci. Výběr je opravdu široký a odolat je velmi složité, proto pánové pozor na peněženky. 

Přečtěte si také:  Proč kupovat značkové hodinky?

T-Classic

Běžné hodinky najdeme v řadě T-Classic. Ač o nich píšeme jako o něčem všedním, tak i T-Classic nabízí mj. různé tvary a styly hodinek. Klasika je však znakem všech podobně jako dokonalost v každém směru. Cenově jsou tyto typy vcelku dostupné a přijatelné.

T-Gold

Jako poslední zmíníme hodinky řady T-Gold, které se zaměřují na náročného zákazníka, protože kombinují osmnáctikarátové zlato spolu s diamanty a lze je nosit jako doplněk zlatých šperků nejen na plesy a reprezentativní večírky.  

Sport a Tissot

Již od roku 1953 je Tissot sponzorem motorsportu, později se zaměřil i na Formuli 1, kde působí dodnes. Podobné je to s ledním hokejem, basketbalem nebo cyklistikou, které firma sponzoruje nejen proto, že z toho má byznys efekt, ale kvůli svému převědčení, že sport je něco, co má smysl podporovat.

Závěrem

Ve svém okolí známe velké množství spokojených majitelů hodinek Tissot, kteří si nemohou vynachválit jejich trvanlivost, funkce i přesnost. A všichni shodně říkají, že cena hodinek je vůči kvalitě více než přijatelná. I proto si dovolíme tuto značku doporučit všem zakázníkům. Tak neváhejte a navštivte nejbližší hodinářství, kde hodinky této značky prodávají.