Rubriky
Značky hodinek

Hodinky Swarovski

Swarovski® je ve světě krásných šperků velký pojem. Ušlechtilý kov v kombinaci s broušenými kamínky je něco, co se mnoha ženám líbí. A aby toho nebylo málo, tak se na trhu začaly objevovat hodinky Swarovski. Ty se vyznačují zajímavým vzhledem a často i vysázenými „swarovského“ kameny nejen v oblasti lunety. Dnes na trhu najdeme širokou nabídku modelů hodinek Swarovski, a proto je třeba jim věnovat náležitou pozornost. Pojďme si více tyto unikátní tikající šperky, které zdobí především zápěstí žen, přiblížit.

Historie společnosti

Společnost Swarovski začíná psát svou historii ve třetí čtvrtině 19. století. Kořeny sahají do malé obce v blízkosti Jablonce nad Nisou, Jiřetína pod Bukovou. Právě tady se roku 1862 narodil malý Daniel, který se po absolvování základní školy rozhodl pro vyučení v oboru umělecký pasíř. Jeho první kroky vedly do firmy Gebrüder Feix. Mladý Daniel Swarovski byl v rámci praxe vyslán do Vídně, kde měl možnost se inspirovat od mnoha mistrů bižuterního řemesla. Vídeň byla inspirativní v mnoha ohledech, ale jeden čněl nad ostatními:

Bylo to setkání s F. Křižíkem, který zde vystavoval. Následně začal Daniel s vývojem stroje na broušení šatonů, který by byl poháněn elektrickou energií.

Průlomem je rok 1892, kdy Daniel Swarovski patentuje svůj vlastní stroj na broušení šatonů. Na počátku sice přišly obvyklé problémy s financováním projektu, ale nakonec se vše zdařilo díky investici A. Kosmanna, který poskytl potřebné prostředky. Následně Swarovski přesouvá výrobu do rakouského Wattens, kde si pronajímá starší továrny a buduje vodní elektrárnu na řece Inn, díky které získává tak potřebný zdroj elektrické energie.

1895 – Daniel Swarovski zakládá vlastní podnik na výrobu šperků a bižuterie. Společnost expanduje na trhy do USA, Velké Británie a Německa.

V dalších letech se společnost rozvíjí a snaží se o soběstačnost v oblasti dodávek surového skleněného materiálu. Ten se dováží z Jablonecka a od roku 1913 je firma na externích dodavatelích nezávislá. Dnes společnost založená českým rodákem, který se dožil úctyhodných 94 let působí ve více než čtyřiceti zemích světa.

Přečtěte si také:  Hodinky Casio

Znaky krystalů Swarovski

Vyznat se ve šperkařském průmyslu není vždy jednoduché. Totéž platí pro šperky Swarovski.Přesto si zkusme shrnout základní znaky, díky nimž je lze identifikovat:

  1. Swarovski tvoří precizní krystaly, které jsou ozdobou mnoha šperků a hodinek
  2. Základním znakem je dokonalý odraz světla, který vzniká díky specifickému brusu kamenů
  3. Swarovski si zakládá na originalitě a preciznosti, proto kontroluje celou výrobu, kompletaci a balení šperků i hodinek
  4. Logem firmy je labuť a každý šperk je dodáván v originální krabičce

O něco menší kvalitu mají šperky označované Swarovski Elements, které jsou opatřeny kameny od této společnosti, ale jsou vyráběny jinými firmami. Jejich výhodou je nižší cena, která může souviset s nižší kvalitou použitých komponent.

Přečtěte si také:  Hodinky Zeppelin

Styl a design

Swarovski vyrábí pestrou škálu křišťálových komponent, které pro své modely využívají mj. přední světoví návrháři. Mimo to krystaly od této firmy najdeme na mobilních telefonech, noteboocích, ale také hodinkách. Zajímavostí je, že mnohé dámy, které si potrpí na krásném vzhledu kosmetických doplňků si dnes mohou zakoupit i zrcátka, pilníky nebo kosmetické taštičky s krystaly Swarovski. Setkat se tak s komponenty této firmy můžeme prakticky všude, ale základem zůstávají stále šperky a s nimi související šperkové hodinky. Základními znaky je originální styl a skvostný design, kterému neodolá žádná žena. Pánové, chcete-li udělat své milované radost, pak jsou šperky a hodinky Swarovski jasná volba.

Hodinky Swarovski

A jak takové hodinky Swarovski vypadají? Jednoduše se dá napsat, že jako šperk, tedy krásný náramek s kamínky, který umí ukazovat čas. Samotné krystaly většinou zdobí lunetu, kterou nelze otáčet nebo je najdeme jako doplněk ciferníku hodinek a někdy jsou dokonce vtlačeny do kovového tahu. Jak jsme již prezentovali, tak jednotlivé modely jsou určeny především ženám, které hodinky používají nejen jako ukazatel času, ale i jako nádherný ozdobný doplněk k oblečení pro nejrůznější příležitosti. Všem mužům můžeme vřele doporučit zakoupení hodinek Swarovski jako dárku pro jejich manželky a přítelkyně. Tak neváhejte a navštivte nejbližší obchod s hodinkami, jistě si vyberete.

Přečtěte si také:  Hodinky Festina

Designové zvláštnosti hodinek Swarovski

Firma Swarovski vyrábí vzhledově zajímavé hodinky již delší dobu. Velmi pěkně a decentně vypadají hodinky, u kterých krystaly nahrazují číslice na číselníku. Díky unikátnímu odrazu a lomu světla umožňují majitelce kvalitně odečíst čas, ale zároveň působí jako skvostný šperk. Pokud si žena chce dopřát více luxusu, pak může zvolit šperkové hodinky Swarovski, u kterých jsou krystaly vsypány do okolí číselníku. Působí elegantně a neotřele. Existují i hodinky, kde jsou krystaly součástí lunety a kovového náramku. Použité kameny tak ze zcela klasických hodinek udělají skvělý šperk, jehož lesk a odraz světla může přímo oslepovat. Swarovski dokázal, že i hodinky mohou být šperkem, za který se nebude stydět žádná žena.