Rubriky
Značky hodinek

Proč kupovat značkové hodinky?

Stojíme před velmi složitou otázkou: „Proč kupovat značkové hodinky?“ Odpověď není vůbec jednoduchá. Přiznejme si, že v dnešní době mnozí hodinky berou spíše jako praktický doplněk oblečení a neřeší to, jakou prestiž mohou majiteli přinést. Ale budete se divit, např. ve Švýcarsku hodinky patří k nejvíce hodnoceným doplňkům oblečení nejen ve vyšších společenských patrech. Pojďme si tedy odpovědět na zmíněnou otázku a motivovat se ke koupi opravdu kvalitních značkových hodinek.

Značkové hodinky

Podobně jako u elektroniky nebo oblečení, tak i hodinky můžeme rozdělit dle jejich kvality a ceny na běžné a luxusní. Na našem trhu najdeme hodinky mnoha značek, které můžeme rozdělit do několika kategorií:

  • Běžně dostupné hodinky – jsou cenově velmi přijatelné, jsou brány spíše jako spotřební zboží a jejich cena se pohybuje od několika stovek korun po pár tisíc.
  • Střední třída hodinek – můžete je koupit v lepších hodinářstvích, mají propracovanější strojek, lepší povrchovou úpravu a jejich cena se pohybuje v řádech maximálně desítek tisíc korun. V ČR najdeme zastoupení těchto značek hned v několika větších i menších městech.
  • Vyšší třída hodinek – ceny těchto značek mohou stoupat i do stovek tisíc korun. Veřejnosti jsou tyto značky velmi známé a poukazují na relativně hodně velkou prestiž majitelů. V naší republice je najdeme ve vybraných prodejnách v Praze a několika dalších městech.
  • Luxusní hodinky – opravdu luxusní značky hodinek nejsou příliš známé. Jejich charakteristickými rysy jsou především vysoká cena v řádech milionů korun, unikátní vlastní strojky, ze zlata či platiny vyrobená pouzdra nebo tzv. limitované edice. Luxusní hodinky lze zakoupit v renomovaných hodinářstvích např. ve Švýcarsku.
Přečtěte si také:  Hodinky Vostok Europe

Samozřejmě, že není vhodné brát zmíněné třídy jako neprostupné, protože mezi jednotlivými třídami hodinek existují prostupy a např. švýcarská značka hodinek Maurice Lacroix, která je řazena do střední třídy hodinek, vyrábí i modely, za které zaplatíte více než jen desítky tisíc korun.

Co přinášejí značkové hodinky?

Značkové hodinky přinášejí svým majitelům něco víc než jen ukazatel času a pár funkcí. Prestiž je tvořena úrovní značky a také unikátním designem a retro vzhledem, které velmi často spolu s nadčasovostí přinášejí velmi drahé značky hodinek. I pro odbornou veřejnost může být těžké na první pohled odhadnout cenu hodinek, ale po prvním pohledu na značku si mnozí z nás umí představit jejich přibližnou cenu.

Přečtěte si také:  Hodinky Suunto

I výrobcům hodinek přináší kvalita a úroveň značky velmi mnoho. O prestiž a s ní stoupající cenu nechce přijít žádná z firem. Proto je základní snahou pohlídat stávající úroveň značky a popř. se posunout ve vývoji tak, aby na pomyslném žebříčku zrovna jejich značka stoupala vzhůru.

Proč investovat do značkových hodinek?

Značkové hodinky mají velký vliv na společenský kredit, dalo by se napsat, že podobný jakým může mít luxusní automobil. A proč tedy investovat právě do drahých značkových hodinek?

  • Společenská prestiž – již bylo zmíněno. Hodinky by měly odpovídat společenskému postavení majitele.
  • Investice do budoucnosti – investovat do zlata nebo diamantů je velmi zajímavé, protože postupem času dochází ke zhodnocení vkladu. Podobné je to u luxusních hodinek, protože jejich cena postupem času také stoupá.
  • Limitované série – hodinky z těchto řad jsou unikátní a skvostné a navíc jejich stárnutí zvyšuje jejich cenu.
  • Na očích všem – další důvodem nákupu značkových hodinek je to, že všem můžeme hodinky ukázat a nosit je do společnosti. To např. u drahých a zajímavých starožitností moc nejde.
  • Prezentace osobnosti majitele – hodinky dokáží poukázat na osobnost majitele. Na jeho směřování a také znalosti hodinářského řemesla
Přečtěte si také:  Hodinky Swarovski

Značkové hodinky jsou velmi zjednodušeně úžasnou investicí pro každého, kdo má zájem pochopit krásy hodinářského řemesla a seznámit se s mnoha zajímavými inovacemi, které prostupují tímto řemeslem po nekonečná staletí.

Slovo na závěr

Značkové hodinky mohou být zajímavou výzvou pro každého, kdo si váží mistrů hodinářů. Vždyť zcela zásadní je u těchto hodinek strojové provedení, které ovlivňuje i výdrž hodinek, přičemž mnoho tzv. automatů je schopno při relativně malé údržbě přečkat i několik generací a to ve většině případů ruku v ruce se stoupající cenou. A radost a vzpomínky, které mohou takové hodinky přinést jednotlivým majitelům, je nedozírná. Právě proto bychom při výběru značkových hodinek nešetřili. Kvalita a povznášející pocit z krásné věci, kterou můžeme mít neustále u sebe vše převáží.

Vzhledem k tomu, že věříme, že značkové hodinky jsou pro vás výzvou, tak na úplný závěr přinášíme malý seznam jednotlivých značek.

Vybrané značky hodinek

Patek Philippe, Vacheron ConstantinAudemars Piguet, BreguetGirard-Perregaux, IWC SchaffhausenBlancpainGlashütte, Zenith, Rolex, OmegaBreitling, TAG Heuer, Hublot, CartierRadoRaymond Weil, Maurice Lacroix a mnoho dalších.