Rubriky
Značky hodinek

Hodinky Swiss Military Hanowa

Swiss Military Hanowa patří k velmi známým značkám hodinek, jejichž základní doménou je vojenský vzhled. Jak již z názvu vyplývá, tak vznikla ve Švýcarsku a dodnes si udržuje vysokou kvalitu nejen strojku, ale i pouzdra. Hodinky nejsou určeny pouze pro armádní účely, ale kombinují příjemný sportovní vzhled a přijatelnou cenu. I vzhledem k tomu, že Swiss Military Hanowa přináší na trh zajímavé modelové řady, tak si zaslouží naši větší pozornost.

Historie značky

Značka Hanowa byla založena roku 1963 ve švýcarském městě Bienne Hansem Nollem. Teprve v roce 1990 však vzniká neotřelá a designově velmi zajímavá značka Swiss Military Hanowa, jejíž prioritou je zákazníkům nabídnout zajímavé sportovní hodinky za velmi přijatelné ceny. „Matkou“ této značky hodinek je nepopiratelně Hanowa, z čehož vyplývá i směřování hodinek, které jsou mj. vhodné pro sportovce, ale i vojáky.

Swiss Military Hanowa snoubí hodnoty švýcarské armády, tedy vysokou přesnost, vytrvalost a odolnost, o čemž svědčí využitelnost hodinek i v těch nejextrémnějších podmínkách. V dnešní době tato značka na trh přináší vynikající hodinky, které jsou vyráběny s precizností, která je švýcarským hodinářům vlastní. Využívány jsou vysoce kvalitní materiály, které jsou schopné odolávat i největším „hromotlukům“. Samozřejmostí jsou různorodé tvary a široká škála barevných kombinací číselníků, z nichž si vybere každý.

Přečtěte si také:  Hodinky Daniel Wellington

Základní informace

Swiss Military Hanowa patří do rodiny švýcarských hodinek, které jsou vyráběny ve vysoké kvalitě. Oproti mnoha jiným značkám si však drží jedno velké plus, kterým je nižší pořizovací cena. Většina modelů je osazena kvalitním quartzovým strojkem, což znamená, že majitel musí po pár letech k hodináři, který v hodinkách vymění baterii a udělá tlakovou zkoušku. Tou zákazníkovi u vodotěsných hodinek potvrdí, že jsou všechna těsnění v pořádku a on je může i nadále využívat pro plavání. Vedle hodinek „na baterii“ firma vyrábí i několik modelů s tzv. automatickým natahováním, jejichž přesnost je o trošku nižší, což je však doménou všech automatů.

Značka je držitelem označení Swiss made

Značka Swiss Military Hanowa je jedním z mála výrobců, který pro výrobu pouzder hodinek využívá vysoce kvalitní ocel 316L a technologii pro lepší čtení času za šera nebo tmy SuperLuminova. Výhodou pak může být i to, že číselník většiny modelů je chráněn odolným safírovým sklíčkem. O všem se šířeji dočtete níže v našem článku.

Modelové řady

Swiss Military Hanowa vyvíjí hodinky hned v několika modelových řadách:

  • Automatic – jak název napovídá, jde o modely, které jsou poháněny automaticky, tedy např. pohybem ruky.
  • Avio – tyto modely hodinek jsou určeny fanouškům letectví. Typickými znaky je vodotěsnost 10ATM a funkce chronografu, kterou však nemusí mít všechny modely.
  • Classic Line – tato modelová řada zahrnuje především hodinky běžné, které je možno nosit při každé příležitosti. Některé z typů jsou doplněny koženým řemínkem, jiné kovovým tahem.
  • Challenge – sportovně laděná kolekce hodinek pro denní nošení i dobrodružství v přírodě.
  • Navy – hodinky této řady jsou víceúčelové. Často zahrnují funkci chronografu, tachymetru a jsou vodotěsné. Také proto je lze doporučit nejen pro sport na souši, ale i ve vodě.
  • Lady – zajímavé modely pro dámy. Hodinky si zachovávají sportovní vzhled a skvělou odolnost v provedení pouzdra.
Přečtěte si také:  Hodinky Suunto

Znaky všech modelů

Pouzdro

Na výrobu pouzder hodinek Swiss Military Hanowa se používá vysoce kvalitní ocel 316L, která prochází u řady modelů technologií pokovení, tzv. IP. Právě tímto je docíleno zlatého, moderního růžovo-zlatého nebo černého efektu, který hodinkám dává unikátní vzhled.

Strojek

Největší množství modelů Swiss Military Hanowa je osazeno kvalitními quartzovými strojky předních švýcarských výrobců. Menší množství kusů disponuje stroji mechanickými a poznáme je vždy podle průhledného čirého víka, díky němuž je možno pozorovat jednotlivé tikající součástky v soukolí.

Vodotěsnost

Hodinky Swiss Military Hanowa jsou vodotěsné. Nejčastěji jde o klasickou vodotěsnost s označením 10ATM, která může být u vybraných modelů i vyšší, tedy 20ATM. Švýcarská preciznost v tomto nezná mezí, proto jsou hodinky vybaveny šroubovacím víkem.

Přečtěte si také:  Hodinky Zeppelin

Safírové sklíčko

Swiss Military Hanowa si potrpí na kvalitu, proto u velkého množství modelů najdeme krytí číselníku safírovým sklem, které je velmi odolné a tvrdší než skla minerální.

Číselník a ručky

Značka Swiss Military Hanowa všechny své modely doplňuje o luminiscentní prvky. Naprostou samozřejmostí jsou ve tmě „svítící“ ručky, popř. indexy na číselníku. Pokud se ptáte, zda jde o materiály, které neohrožují zdraví jako dříve používaný fosfor? Tak je tomu tak. Používá se materiál zvaný Superluminova, které na zdraví člověka nepůsobí a zajišťuje skvělou viditelnost času i za šera nebo tmy.

Řemínek či náramek

Hodinky jsou doplněny řemínky z kvalitní kůže, která je pečlivě vybrána, opracována a ošetřena impregnací. V případě, že si vyberete hodinky na kovovém tahu, tak jsou možnosti širší. Swiss Military Hanowa používá kvalitní ocel, keramiku nebo titan. Všechny materiály podléhají přísným kontrolám tak, aby neutrpěla odolnost jednotlivých modelů.

Závěr

Helveti.cz - Hodinky Swiss Military Hanowa nejvýhodněji

Swiss Military Hanowa patří mezi švýcarské výrobce hodinek, která si získala srdce mnoha sportovců, vojáků, ale běžných kupujících. Základní doménou značky jsou precizní provedení, unikátní sportovní vzhled a kvalita hodinek. Všechny tyto atributy by měly potencionálního zákazníka dovést k výloze hodinářských obchodů a výběru některého modelu.

Úvodní obrázek článku – GOLDTIME a.s., výhradní dovozce značky SWISS MILITARY HANOWA do České republiky